חוג טבע, הישרדות וחברות

לשחק בחוץ וללמוד כמו פעם

חוג טבע סיירות וחברות

לא סתם בחרנו את השם "חוג טבע, הישרדות וחברות" לחוג הזה,

זוכרים כמה שיחקנו בחוץ כילדים?! שם למדנו לשתף ולריב. לנהל סיכונים, לבנות חברויות אמיתיות. וחזרנו הביתה בחושך עייפים, רעבים, מלוכלכים ופצועים עם ריח של מדורות והיה כיף גדול.

בחוג נעסוק המון בכישורי חיים וערכים. כאילה שחשובים ומקובלים על כולנו. העצמה ותחושת מסוגלות, דימוי עצמי, תקשורת, יצירתיות ודמיון, מודעות לסביבה וניהול סיכונים. ואלה רק חלק מאותם כישורים וערכים בהם נעסוק. את כל הנושאים הנ"ל נלמד וגם נתאמן בהם דרך חוויות, משחקים והתנסויות בטבע.

אנחנו בעצם מייצרים התנסות מהנה המאפשרת למידה או אימון במצבים שונים שהחיים מזמנים לכולנו, מצבים חברתיים או אישיים. ותוך כדי החוויה או אחריה נפיק את הלמידה והאימון.

לדוגמא: אנחנו נדליק מדורות, לפני שניתן למשתתפים להדליק אש בעצמם, נלמד אותם על התנאים לקיום אש (חמצן, חומר בערה וחום). והינה, הם כבר יודעים איך לכבות אש, בעזרת המדורה נלמד גם על: תכנון, ניהול סיכונים. התמדה ועוד...

ובעזרת פעילויות גובה נוכל ללמוד על נושאים כמו: עמידה במטרות ויעדים, העצמה ותחושת מסוגלות ויכולות מוטוריות נשחק משחקים ומשימות בהם נוכל להצליח רק אם נעיז ובעזרת תקשורת, הקשבה, שיתוף פעולה, סבלנות ועוד כישורים ויכולות.

קראו עוד על למידה חוויתית התנסותית.